4 możliwe powody bólów głowy, karku i ramion

Bóle głowy, szyi, ramion. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, światłowstręt, i kilka godzin wyjętych z życia. Brzmi znajomo? Oczywiście! Nie tylko dla fizjoterapeuty i osteopaty. To właśnie bóle głowy, te silne i słabsze, są przyczyną odwiedzin Pacjentów w moim gabinecie. Dziś, dla tych którzy z bólem próbują radzić sobie sami – krótki wpis.
Czytaj więcej…

Dyskopatia – jak sobie pomóc?

Wielu moich Pacjentów uskarża się na bóle pleców związane z dyskopatią. Pytają, jak we własnym zakresie mogą pomóc sobie w walce z bólem. Dzięki nim powstał poniższy wpis, w którym postaram się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.
Czytaj więcej…

Idealna rozmowa dwóch organizmów – przewianie

Ludzki organizm ma niezwykłe możliwości samoleczenia. Jeszcze bardziej fascynujące jest to, że może również leczyć innych. Każda terapia, podczas której fizjoterapeuta stosuje techniki manualne, to swoista „rozmowa” między dwoma organizmami – jego i Pacjenta.
Czytaj więcej…

Leczenie dyskopatii – rola układu krążenia

Czy dyskopatia może mieć związek z funkcjonowaniem układu krążenia? Zdecydowanie tak! Jeśli powięź jest ważna ponieważ otacza nasz każdy mięsień i narząd wewnętrzny, to płyny (krew, limfa etc.) odgrywają w naszym organizmie jeszcze większą rolę!
Czytaj więcej…

Wpływ emocji na bóle kręgosłupa

Jeśli zastanawiało Was kiedyś jaki wpływ mają emocje na nasze ciało (w tym na ból kręgosłupa) i jak przez ciało można pracować z emocjami – zapraszam do zapoznania się z bardzo prostą, ale ciekawą historią Pacjentki cierpiącej na bóle kręgosłupa. Być może zbyt rzadko uwzględniamy to, jak silne połączenie z naszym ciałem ma nasza psychika. 
Czytaj więcej…